تکنیک های کلاه سفید در سئو

 تعریف سئو کلاه سفید 

سئو کلاه سفید، به تکنیک هایی از سئو که مطابق با استانداردها و قوانین موتورهای جستجو از جمله گوگل، مربوط می شود. در سئو کلاه سفید تمرکز بر ارائه بهترین نتایج موتورهای جستجو به کاربران است. یعنی شما کاربران را بیشتر از هر چیز دیگری در اولویت قرار می دهید. از مهمترین روش های استاندارد و قانونی که در تکنیک سئو کلاه سفید استفاده می شود شامل استفاده از موارد زیر است :

  • کلمات کلیدی
  • لینک دهی های مناسب
  • محتوای کاربردی و جدید

روند فرایند بهینه سازی سایت با استفاده از تکنیک سئو کلاه سفید اگر چه که طولانی است اما نتایج حاصل از آن برای همیشه می تواند پایدار باشد.

کلمات کلیدی مناسب

کلمات کلیدی که در سایت خود استفاده می کنید، اولین فاکتوری هستند که سایت شما را به مخاطبین و موتورهای جستجو معرفی می کنند. سعی کنید از کلمات کلیدی مرتبط استفاده نمایید و همیشه روی یک کلمه کلیدی خاص متمرکز نشوید. تعدد کلمات کلیدی در سئو سایت شما تاثیر مثبتی دارد.

محتوای جدید 

محتوای منحصر به فرد و جدید می تواند در سئو سایت شما معجزه کند. سعی کنید در بازه های زمانی مشخص محتوا بر روی سایت قرار دهید همچنین محتوای قدیمی را نیز بازنویسی کرده و به سمت محتوای جدید سوق دهید. توجه داشته باشید که سایت را با محتوای تکراری اشباع نکنید زیرا تاثیر معکوسی بر بهبود سئو سایت خواهد گذاشت.

لینک های داخلی

سعی کنید در وب سایت خود لینک های داخلی بسازید. بدین صورت که محتوای موجود روی سایت خود را با استفاده از لینک های داخلی بهم مرتبط و وابسته کنید.

URL کوتاه و خوانا

از URL های کوتاه و مشخص استفاده نمایید. از کاراکترهای پیچیده در آدرس دهی های خود استفاده نکنید زیرا اینکار باعث می شود به خاطر سپردن آدرس ها برای کاربران دشوار باشد در نتیجه نرخ بازدید سایت شما کاهش می یابد.

افزایش سرعت سایت

هرچه سرعت سایت شما بیشتر باشد، نرخ بازدید آن هم بالا می رود. سرعت بارگذاری سایت یکی از عوامل مهم در رتبه بندی می باشد یکی از راهکارهای افزایش سرعت، استفاده از CDN ها می باشد.

بهینه سازی تصاویر 

در سایت خود از تصاویر کم حجم و با کیفیت بالا استفاده کنید. اینکار علاوه بر افزایش سرعت سایت باعث می شود که نرخ بازدید سایت شما نیز بالا رود.

استفاده از ابزارهای سئو

روند سئو سایت و همین طور رفتار مخاطبین سایت خود را با استفاده از ابزارهایی مثل Google Webmaster Tools و Google Analytics رصد نمایید.

توجه به استانداردهای سئو

از جمله مواردی که در سئو کلاه سفید دارای اهمیت ویژه ای می باشد، رعایت فاکتورهای سئوی تکنیکال یا همان سئوی فنی است. منظور از سئوی فنی ساختار کدهای سایت شما می باشد. استفاده درست از متاتگ ها، H بندی متون، ریسپانسیو بودن صفحات و … نمونه های از سئوی فنی می باشند.