طراحی وب سایت دندانپزشکی!

با توجه به رشد اینترنت و فن آوری این حوزه، در یک دهه اخیر بسیاری از نیازها از طریق فضای وب برآورده می شود. این موضوع باعث شده است که حوزه پزشکی نیز خود را با چنین مسئله ای تطبیق دهد تا مراجعه کنندگان دسترسی آسانی به آنها داشته باشند.

بیشتر افراد زمانی که نیاز به یک پزشک یا متخصص خوب دارند نخستین اقدامی که می کنند، جستجو در فضای اینترنت است.  پس اگر یک پزشک یا دندانپزشک در فضای اینترنت حضور نداشته باشند فرصت دیده شدن توسط افراد زیادی را از دست می‌دهند.

چرا طراحی سایت دندانپزشکی اهمیت دارد؟

قبل از هر دلیل و توجیهی باید بگوییم داشتن سایت اعتبار، ارزش و وجهه خوبی به شما می‌بخشد. این نشان می‌دهد که شما فردی بروز و پویا هستید. اما مهمترین دلیل برای طراحی یک سایت دندانپزشکی، معرفی دندانپزشک و ارائه اطلاعات درباره اوست. همچنین داشتن سایت بستری را برای بیماران فراهم می‌کند تا بتوانند تبادل نظر کنند و از نظرات دیگران نیز آگاه شوند.

اکثر افراد در زمان نیاز به خدمات دندانپزشکی قبل از هر اقدامی شروع به جستجو در گوگل می‌کنند. تا بهترین دندانپزشک را در نزدیک محل زندگی خود پیدا کنند. خوب در این صورت فقط آن دسته از دندانپزشکان یا کلینیکهایی که در سایتهای اینترنتی معرفی می‌شوند می‌توانند در این رقابت حضور داشته باشند.

اگر بهترین دندانپزشک شهر هم باشید ولی در فضای مجازی حضور نداشته باشید بسیاری از فرصتها را برای دیده شدن از دست می‌دهید. بهترین روش برای حضور آنلاین یک دندانپزشک، طراحی سایت دندانپزشکی است. در داخل سایت می‌توان به معرفی و ارائه نمونه کارها، اطلاعات از سوابق و رزومه کاری، اطلاعات تماس و نحوه نوبت دهی قرار داد.

یک سایت دندانپزشکی باید چه امکاناتی داشته باشد؟

یک سایت دندانپزشکی بسته به تخصص دندانپزشک مورد نظر می‌تواند اطلاعات مختلفی را در برگیرد. بخش‌های احتمالی مورد نظر در طراحی سایت دندانپزشکی می‌تواند شامل این موارد باشد:

  • معرفی، رزومه و سوابق:

اینکه دندانپزشک مورد نظر در کجا تحصیل کرده و چه مدارک آموزشی دارد مهم است. همچنین اینکه در کجا و چه مدت کار کرده و چه سوابقی دارد نیز مهم است. همه اینها می‌تواند در ذهن مراجع، ذهنیتی را ایجاد کند و تاثیر بگذارد.

  • نمونه کارها:

این بخش به تخصص دندانپزشک بستگی دارد. یک دندانپزشک متخصص ارتودنسی است. یکی متخصص درمان ریشه. یکی متخصص جراحی فک و صورت و یکی متخصص کودکان. همه اینها در بخش تخصصی خود نمونه کارهایی دارند که بهتر است با توضیح و تصویر در اختیار مراجع قرار گیرد. چه جایی بهتر از سایت؟

مثلا اگر کسی بخواهد ارتودنسی انجام دهد مطمئنا در اینترنت به دنبال دیدن نمونه کارهایی است که بیمار شباهت زیادی به او داشته باشد. نمونه تصویری این گونه کارها را با هم مقایسه می‌کند و متوجه می‌شود که این دندانپزشک نتیجه مطلوب را برای مراجع فراهم کرده است یا خیر. مادری که به دنبال یک دندانپزشک کودکان است بدون اینکه خیابان به خیابان به دنبال آن بگردد بدون صرف هزینه در اینترنت می‌تواند متخصص دندانپزشک کودکان را پیدا کند.

  • رزرو آنلاین، اطلاعات تماس:

اطلاعات تماس و مطب یا کلینیکی که دندانپزشک حضور دارد نیز باید در سایت قرار گیرد. همچنین لوکیشن، ساعات حضور، نحوه تماس و سیستم نوبت دهی هم بهتر است در سایت موجود باشد.

سئو و بهینه سازی سایت دندانپزشکی

یک سایت دندانپزشکی ممکن است برای فقط یک دندانپزشک نباشد و برای یک کلینیک دندانپزشکی و مجموعه‌ای از دندانپزشکان باشد. در این صورت می‌توان داخل سایت بخشهای معرفی کلینیک، موسس آن، سابقه کاری، زمان باز بودن، اطلاعات متخصصان حاضر در آن و نوبت دهی را قرار داد. همچنین در یک سایت دندانپزشکی باید مقالاتی تخصصی درباره بیماریهای دندان و نحوه درمان و هزینه‌های درمانی قرار گیرد. این فرایند هم به سئو شدن و رتبه گرفتن سایت کمک می‌کند. و هم به درد کاربران می‌خورد و آگاهی جامعه را بالا می‌برد.

نکته پایانی

اگر یک دندانپزشک هستید یا کسی را در اطراف خود می‌شناسید که دندانپزشک است این فرصت را از دست ندهید. حضور در فضای آنلاین از طریق یک سایت می‌تواند بر اعتبار و تعداد مشتریان بیفزاید. حضور در فضای آنلاین کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد تا کار خود را توسعه دهید.