کاهش رتبه آلکسا و تاثیر آن در سئو

از جمله ابزارهای بررسی ورودی سایت، استفاده از ابزار Alexa است. افزایش ترافیک سایت راه‌کارهای مختلفی دارد که یکی از آن کاهش رتبه آلکسا است همچنین می توان به رعایت اصول سئو سایت و استفاده از گوگل ادوردز اشاره داشت. در این مقاله شما را با ۱۰ نکته کاربردی به‌منظور کاهش رتبه الکسای وب‌سایت آشنا می‌کنیم.

درباره الکسا

الکسا محصولی از آمازون است که رنکینگ وب‌سایت‌ها را مطابق با عملکردشان حفظ می‌کند. میزان بازدید روزانه وب‌سایت و ترافیک ورودی به آن در رنکینگ رتبه الکسای آن تعیین کننده خواهد بود.

مهم‌ترین بخش رنکینگ الکسا این است که ارزش بیشتری به ترافیک ناشی از جستجویی که از یک وب‌سایت صورت می‌گیرد می‌دهد. بدین معنی که زمانی‌که بازدیدکنندگان روی نوارابزار مرورگر خودشان الکسا را نصب دارند و از سایت شما دیدن می‌کنند رنکینگ وب‌سایت شما افزایش پیدا می‌کند.

بهبود رتبه الکسا

تولید محتوایی با کیفیت

همانطور که می‌دانید تولید محتوا مهم‌ترین بخش وب‌سایت شماست. اگر شما از محتوای غیرتکراری و پیشنهادات برای هر وب‌سایتی استفاده کنید قطعا رنکینگ الکسای شما بهبود پیدا خواهد کرد.

در حقیقت موتور جستجو محتوای منحصر‌به‌فرد وب‌سایت‌ها و پیشنهاداتشان را دوست دارد. اگر محتوای شما یکتاست رنکینگ موتور جستجوی شما بهبود پیدا می‌کند و اگر رنکینگ موتور جستجو بهبود پیدا کند الکسا نیز بهبود پیدا می‌کند.

نصب ابزار الکسا

این موضوع راهکار خوبی برای بهبود رنکینگ الکسای شماست، چراکه تمام بازدیدکنندگان وب‌سایت در رنک شما تاثیرگذار خواهند بود. این شامل پاپ بلاکر، جعبه موتور جستجو، لینکی به amazon.com و اطلاعاتی در مورد رنکینگ اخیر الکسا می‌باشد.

ویجت رنک الکسا

این یکی از مهم‌ترین ویجت‌ها برای وب‌سایت یا بلاگ شماست. اگر از این ویجت استفاده کنید رنکینگ الکسای شما با نرخ خوبی بهبود پیدا می‌کند. هر کلیک روی این ویجت محاسبه می‌شود و باعث افزایش رنکینگ شما خواهد شد.

                                                     برای نصب ویجت آلکسا کلیک کنید

در حال حاضر تولبار آلکسا در ایران با فیلترشکن باز می شود.

پست کردن محتوا

مهم‌ترین بخش کاهش رتبه آلکسا، پست کردن محتوا است. به همین خاطر شما ترافیک موتور جستجوی بیشتر و بیشتری دریافت می‌کنید که به‌سادگی در بهبود رنکینگ الکسا کمک می‌کند. در اینجا لینک پشتیبان خوب به‌معنای= لینک‌های پشتیبان “فالو کن” می‌باشد.

افزایش لینک‌های “فالو کن”= افزایش PR

افزایش PR= وب‌سایت به اندازه کافی قادر هست که اسپانسر شود، بازاریابی وابسته انجام دهد و غیره.

شبکه‌ یابی اجتماعی

شبکه‌یابی اجتماعی باعث می‌شود بازدیدکنندگان بیشتری سمت وب‌سایت شما بیایند، و به‌دلیل افزایش اعداد بازدیدکننده‌ها رنکینگ الکسا به‌قطع بهبود پیدا خواهد کرد. انواع متعددی از وب‌سایت‌های شبکه‌یابی اجتماعی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تعداد بازدیدکنندگان بیشتری بدست آورید:

ارسال وب سایت موتورهای جستجو

شاخص‌های بلاگ، وب‌سایت و مقاصد آنلاین ژورنال را که با کلاس معین و متمایزی نشان داده می‌شوند ذخیره می‌کند. زمانی‌که وب‌سایت شما با یک کاتالوگ تایید می‌شود، می‌توانید دارنده یک صفحه‌ی وب مارک شده‌ی ژورنالی شوید. این باعث می‌شود سایت شما تکانی به خودش بدهد و بتوانید از آن در راستای ارتباطات درونی خود استفاده کنید.

۷. وب‌سایت خودتان را در com اعتبار سنجی کنید

شما باید وب‌سایت خودتان را در Alexa اعتبار سنجی کنید تا از نظر Alexa مورد اعتماد به‌نظر بیایید. پلاگین‌های متعددی وجود دارند که وب‌سایت شما را به‌سادگی اعتبار سنجی می‌کنند. بعضی از آن‌ها عبارتند از:

 • Claim Alexa
 • Alexa Claim & Verify

 نوار ابزار شخصی‌ساز با استفاده از Alexa Toolbar Creator

این به شما کمک می‌کند به مشتریان خود متصل شوید و ترافیک بیشتری را به سمت وب‌سایت خود روانه کنید. هرکسی خواهد توانست که نوار ابزار شخصی‌ساز الکسای خود را بسازد و وب‌سایت شما را با آن ارتقا بخشد. طبق این میزان بازدید وب‌سایت شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

افزایش ترافیک وب سایت

ترافیک وب‌سایت طبق ترافیک بیشتر موتور جستجو بهبود پیدا خواهد کرد. اگر وب‌سایت شما در صفحه‌ی اول موتور جستجوست می‌توانید ترافیک موتور جستجوی بیشتر و بیشتری بگیرید و به همین دلیل نیز رنکینگ الکسا افزایش پیدا می‌کند.

توصیه های غیرسئویی

 • بلاگینگ منسجم
 • تشویق بازدیدکنندگان به اشتراک‌گذاری سایتتان
 • بلاگینگ مهمان
 • لیست دایرکتوری‌های وب‌سایتتان

توصیه های سئویی

 • استفاده از کلمات کلیدی مناسب. استفاده از کلمات کلیدی از عنوان صفحه وبتان، توصیف، نام دامنه (در پیج سئو)
 • استفاده از تگ‌های ALT در تصاویر و لینک‌ها
 • استفاده از تگ‌های Anchor
 • پیدا کردن کلمات کلیدی و استفاده از آن در عنوان متا
 • انجام بهینه‌سازی درون و برون سایتی
 • لینک‌های پشتیبانی خوب تا بتواند سایتتان را در موتورهای جستجو به رنک بالایی برساند. استفاده بیشتر از لینک‌های “فالو کن”
 • دریافت ترافیک پولی با کمک گوگل ادوردز یا مایکروسافت اد سنتر

نکته پایانی

افزایش رنکینگ الکسای سایت شما نتیجه جستجو‌های فعالی است که از طرف بازدید کنندگان در وب سایت شما انجام می شود.  جدا از مباحث فنی شما می توانید با ایزارهای موجودی که ذکر شد، وب سایت خود را در میان وب سایت های دیگر ارتقاء دهید.

حتما از نوارابزار الکسا استفاده کنند که یک معیار بسیار مهم به‌ شمار می‌آید. هیچ اتصال فوری بین قرارگیری SERP و قرارگیری الکسا در سایت شما وجود ندارد. این اتصال تنها به میزان فعالیت بستگی دارد. زمانی‌که سایت شما قانونا در نتایج SERP وجود دارد فعالیت افزایش پیدا خواهد کرد و جایگاه بهتری را برای الکسا به ارمغان می‌آورد. هرچه جایگاه الکسا بهتر باشد سایت برجسته‌تر می‌شود. هرچه سایت سرراست‌تر باشد فعالیت مهمان‌ها بیشتر می‌شود که این امر پشتیبانی بیشتر در جایگاه الکسا را به بار می‌آورد.