بررسی دلایل پنالتی گوگل!

استفاده از روش‌های غیرمجاز در سئو سایت منجر به پنالتی گوگل می شود که در تعریف خود به این روش‌ها سئو کلاه سیاه نیز می‌گویند. گوگل با شناسایی این وب سایت‌ها آن‌ها را جریمه کرده و از لیست نتایج جستجو حذف می‌کند. در این مطلب شما را با دلایل پنالتی گوگل آشنا خواهیم کرد.

پنالتی گوگل

پنالتی گوگل درواقع مجازاتی است که گوگل برای یک وب‌سایت در نظر می‌گیرد که محتوای آن در تعارض با استراتژی بازاریابی اینترنتی تعریف شده از سمت گوگل صورت می‌گیرد. این جریمه یا مجازات می‌تواند نتیجه به روز شدن الگوریتم‌های گوگل یا به دلیل استفاده یک وب‌سایت از تاکتیک‌های «کلاه سیاه» سئو باشد.

الگوریتم گوگل

بروزرسانی‌هایی مانند « الگوریتم گوگل پاندا » و «الگوریتم پنگوئن» درواقع پنالتی گوگل محسوب نمی‌شوند. آن‌ها فقط الگوریتم هستند. الگوریتم‌ها به مجموعه‌ای از قواعد و محاسبات تکیه می‌کنند تا با استفاده از این قواعد بتوان به طور خودکار نتیجه مطلوب را ارائه داد. درمورد پاندا و پنگوئن، درواقع امتیاز دادن به وب‌سایت‌هایی است که استانداردهای کیفیت خود را با دستورالعمل‌های گوگل مطابقت می‌دهند تا جایگاه بهتری در نتایج جستجو به آن‌ها بدهد.

گوگل همچنین گروهی از نیروهای انسانی را به کار می‌گیرد تا به صورت دستی وب‌سایت‌هایی را که با استدانداردهای کیفیت گوگل مطابقت ندارند از طریق الگوریتم‌ها بررسی و رتبه‌بندی کنند.

افزایش ترافیک سایت

درواقع می‌توان گفت پیروی نکردن از الگوریتم‌ها می‌تواند احساس پنالتی شدن از سمت گوگل را به یک وب‌سایت بدهد. چراکه نتیجه آن از دست دادن افزایش ترافیک سایت است که برای یک وب‌سایت کم از پنالتی یا مجازات نیست.

درک این تفاوت که آیا وب‌سایت شما توسط یک مجازات دستی تحت تاثیر قرار گرفته یا در مقابل الگوریتم‌های گوگل تحریک شده است بسیار اهمیت دارد. این مشخص می‌کند که شما چگونه می‌توانید استراتژی سئو خود را توسعه دهید. تفاوت قابل ملاحظه‌ای در برخورد با یک پنالتی در مقابل برخورد با یک رویداد الگوریتمی وجود دارد که نیازمند ارتباط مستقیم با گوگل است.

تشخیص گوگل پنالتی سایت

وب‌سایتی که توسط گوگل جریمه یا پنالتی شده است یک گزارش عملکرد دستی از طریق گوگل سرچ کنسول گوگل دریافت خواهد کرد. هنگامی که نقض ذکر شده توسط گوگل ثابت شد، لازم است که در یک درخواست بازبینی ریشه‌های مشکل توضیح داده شود، در صورتی که برای فرار از یک مشکل الگوریتمی هیچ نیازی به ارسال یک درخواست تجدید نظر از سوی وب‌سایت نیست و درواقع اجازه این کار نیز از طرف گوگل داده نشده است.

عواقب پنهان کاری از گوگل

مخفی کاری به معنای این است که صفحاتی که به کاربران نشان داده می‌شود با صفحاتی که به گوگل نشان داده می‌شود متفاوت است. تغییر مسیرها که به آن تغییر مسیرهای آب زیر کاه نیز گفته می‌شود به کاربران صفحه‌ای متفاوت از گوگل نشان می‌دهند که هر دو این اقدامات به معنای نقض دستورالعمل‌های وب مستر است.

ترکیب تکنیک‌های هرزنامه

برخلاف بسیاری از مجازات‌ها یا پنالتی‌های دیگر گوگل، درمورد این موضوع هیچکس نباید بی‌احتیاطی کند. این پنالتی برای سایت‌هایی است که به شدت از ترکیب تکنیک‌های هرزنامه استفاده می‌کنند که شامل کلمات نامفهوم یا به اصطلاح قلمبه سلمبه خودکار، محتوای محرمانه و غیره می‌شود.

پرهیز لینک‌های غیر عادی در وب‌سایت

گوگل تمایل دارد مدیران وب‌سایت‌ها را برای فروش لینک متقاعد کند. در حقیقت، هر لینکی که با هدف قرار گرفتن در رتبه‌بندی گوگل دستکاری شود، مورد مجازات گوگل قرار می‌گیرد. گوگل این لینک‌ها را به عنوان لینک‌های مصنوعی، لینک‌های فریبنده و یا دستکاری شده در نظر می‌گیرد.د.

نکته پایانی

فریب دادن گوگل یک اشتباه بزرگ است. SEO یا بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو در حال یک ماراتن است که با سرعتی بیش از همیشه به پیش می‌رود.