سایزبندی پست اینستاگرام

آیا می دانید سایزبندی پست ها در شبکه های مجازی به چه صورت می باشند؟ برای برخی از افراد اندازه عکس برای پست و استوری کردن اهمیت پندانی ندارد، اما کسانی که از طریق رسانه های اجتماعی کسب درآمد کرده و به منظور رشد و توسعه نام تجاری خود استفاده می‌کنند دارای اهمیت می‌باشد.

در گذشته اینستاگرام اجازه آپلود عکس و فیلم‌هایی که طول و عرضشان یکسان و استاندارد نبود را نمی‌داد. اخیراً این محدودیت حذف شده و امکان آپلود کرد عکس با ابعاد مختلف وجود دارد. این خصوصیات جدید باعث جذاب‌تر شدن اینستاگرام شده است.

سایزبندی پست عکس

اگر به تاریخچه اینستاگرام نگاهی بیندازیم متوجه می‌شویم اندازه عکس‌ها فقط می‌توانست مربعی و استاندارد باشد. در ابتدا سایز عکس‌ها می‌بایست ۶۱۲ پیکسل در ۶۱۲ باشند. پس از مدتی این اندازه به ۶۴۰ پیکسل در ۶۴۰ تغییر کرد و در انتها اندازه تصاویر در اینستاگرام به ۱۰۸۰ در ۱۰۸۰ پیکسل تغییر یافت تا بتواند در صفحه نمایش وضوح تصویر بالاتری داشته باشند.

پس از تمام این تغییرات اینستاگرام این قابلیت را ایجاد کرد تا کاربران بتوانند در سایز های مختلف عمودی و افقی عکس‌های خود را پست کنند. در ادامه این مقاله در مورد سایز های جدید پست ها صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

سایزبندی پست ها و اندازه‌های جدید اینستاگرام

اکنون اینستاگرام ۳ بخش مختلف تصویری دارد:

مربع:

سایزبندی پست های عکس و فیلم اینستاگرام به صورت مربعی تا حداکثر ۶۰۰ پیکسل در ۶۰۰ می‌باشد. همان‌طور که گفتیم در روزهای اول هم اینستاگرام این قابلیت را داشت و امروزه به اندازه ۱۰۸۰ در ۱۰۸۰ پیکسل رسیده است. بهتر است تصاویری با اندازه ۱۰۸۰ در ۱۰۸۰ پیکسل ایجاد کنید که بعداً بتوانید از آن‌ها مجدداً در پلتفرم های دیگر استفاده کنید.

لنداسکیپ (افقی):

در عکس‌های افقی باید نسبت ابعاد ۱٫۹۱:۱ حفظ شود. با این ابعاد کیفیت عکس افقی شما در اینستاگرام محفوظ خواهد ماند.

پرتره (عمودی):

سایز ایده آل عکس‌ها و فیلم‌های عمودی اینستاگرام ۱۰۸۰ در ۱۳۵۰ پیکسل می‌باشد. بهتر است در سایزبندی پستهای عکس و فیلم به صورت عمودی نسبت ۴:۵ را رعایت کنید. اگر عکسی که پست می‌کنید از حالت استاندارد خارج شود اینستاگرام آن را برش می‌دهد و قطعاً این مورد در کیفیت تصویر تأثیرگذار است.

سایزبندی استوری اینستاگرام چقدر است؟

ابعاد استاندارد برای بارگذاری عکس و فیلم در اینستاگرام ۱:۹:۱ تا ۹:۱۶ می‌باشد.

سایزبندی پست های ویدئو در اینستاگرام به صورت آی جی تی وی می‌باشد.IGTV اینستاگرام قابلیت جدیدی که در سایزبندی پست های فیلم خود ایجاد کرده است

در گذشته فیلم‌های اینستاگرام باید حتماً به صورت عمودی با نسبت ۹:۱۶ بودند اما اخیراً اجازه آپلود ویدئو های افقی را هم به صورت آی جی تی وی به کار بران خود داده است.

 ابعاد کلی در سایزبندی پست

با توجه به توضیحاتی که تا این قسمت از مقاله گفته شد، اکنون می‌توانید به‌طور خلاصه و کلی سایزبندی پست های مختلف را با توجه به اندازه پیکسل آن بدانید و در اختیار داشته باشید:

  • عکس مربع : ۱۰۸۰px x 1080px
  • عکس افقی: ۱۰۸۰px x 608px
  • عکس عمودی:  ۱۰۸۰px x 1350px
  • عکس استوری اینستاگرام: ۱۰۸۰px x 1920px
  • سایز آی جی تی وی: ۴۲۰px x 654px
  • فیلم مربعی اینستاگرام: ۱۰۸۰px x 1080p
  • فیلم افقی: ۱۰۸۰px x 608px

کلام آخر

دانستن سایزبندی پست ها در شبکه‌های مجازی به شما کمک می‌کند تا عکس و فیلم‌های باکیفیت‌تری به اشتراک بگذارید. برای ایجاد تصاویر بهتر و پست‌هایی باکیفیت بالاتر، باید روی کیفیت عکس‌های خود تمرکز کنید تا بتوانید مخاطب‌های بیشتری جذب کنید.