نحوه نگارش یک رپرتاژ آگهی مناسب

رپرتاژ آگهی یک متن تبلیغاتی است که در قالب خبر یا معرفی شرکت، در سایت های خبری و سایت های با اعتبار بالا منتشر می شود. همه ما می خواهیم میزان ترافیک وب سایت خود را افزایش دهیم. یکی از بهترین راه های دستیابی به این امر، دریافت بک لینک های با کیفیت از طریق انتشار رپرتاژ آگهی است. با آپدیت شدن الگوریتم های گوگل، لزوما زیاد بودن تعداد بک لینک های سایت نمی تواند باعث بهبود رتبه شما در گوگل شود. کیفیت محتوای صفحه ایی که به شما لینک می دهد و همچنین میزان بازدید آن صفحه، تاثیر گذاری بیشتری بر سئو سایت شما می گذارد.

 

تاثیرات رپرتاژ آگهی بر سئو

رپورتاژ آگهی یکی از روش های خرید بک لینک است. با انتشار رپرتاژ آگهی شما برند خود را در سایت های خبری به نمایش می گذارید و علاوه بر آن در متن خبر به سایت خود لینک می دهید. این نوع بک لینک از بهترین انواع بک لینک است چون از یک سایت خبری معتبر و در یک متن با کیفیت به صفحات کاملا هدفمند و مرتبط از سایت خود لینک می دهید. انتشار ریپورتاژ آگهی از تکنیک های قدرتمند سئو خارجی میباشد.

صحبت شدن از نام و برند شما در سایت های خبری معتبر باعث محبوبیت سایت شما از نظر گوگل می شود. گوگل محتوای رپرتاژ آگهی را به سرعت ایندکس می کند و اثرات آن با سرعت بیشتری به وب سایت شما می رسد.

توزیع مطبوعات یکی از گزینه های اقتصادی تر است که صاحبان مشاغل در مقایسه با تبلیغات بنری در سایت ها می توانند از آن استفاده کنند. به طور کلی ، می توانید میزان ترافیک وب سایت خود را افزایش داده و اثرات SEO را با انتشار رپورتاژ آگهی به حداکثر برسانید.

مراحل نوشتن یک رپرتاژ آگهی مناسب

برای اینکه اثر گذاری رپورتاژ آگهی بر سایت شما بیشتر شود باید در نوشتن متن آن بسیار دقت کنید. متن شما باید ویژگی های یک متن خبری را حفظ کند و در عین حال درباره کسب و کار و کلمات کلیدی شما نیز باشد تا برای بک لینک گرفتن اثر مثبت بگذارد. در ادامه مراحل نوشتن رپرتاژ آگهی را توضیح می دهیم.

مشخص کردن موضوع رپرتاژ

قطعا کسب و کار شما شامل موضوعات مختلفی می شود. در ابتدا باید مشخص کنید که متن رپرتاژ شما درباره چه موضوعی باشد. موضوع رپورتاژ می تواند درباره یک محصول، خدمت یا رویداد جدید در شرکت شما باشد. مثلا زمانی که محصول جدیدی را عرضه می کنید، یک رپرتاژ آگهی درباره ویژگی های محصول جدید خود می توانید منتشر کنید. این نوع آگهی باعث می شود مخاطبان درباره محصول جدید شما آگاهی پیدا کنند. حتی اگر مخاطبان زیادی متن شما را نخوانند، گوگل با دیدن این نوع متن رپورتاژ احترام بیشتری برای برند شما قائل می شود چون از یک قالب استاندارد برای متن رپورتاژ استفاده کردید و قصد معرفی خدمات و محصولات جدید را به کاربران دارید.

نوع دیگری از موضوع رپرتاژ نوشتن متن با موضوعات آموزشی است. شما به صورت یک مقاله یک متن آموزشی که مرتبط با حوزه کسب و کار خودتان است می نویسید و اطلاعات آموزشی مفید را در اختیار کاربر قرار می دهید.

مطالب مرتبط: لینک نوفالو چه تاثیری بر سئو دارد؟

مشخص کردن کلمات کلیدی هدف

کلمات کلیدی و صفحاتی از وب سایت خود که قصد لینک دادن به آن ها را داربد مشخص کنید. برای سئو سایت خود قطعا کلمات کلیدی و صفحات لندینگ زیادی در نظر گرفته ایید که برای نوشتن هر رپورتاژ باید مشخص کنید هدف شما کدام کلمات و کدام صفحات هستند.

نوشتن عنوان رپرتاژ

بعد از مشخص کردن موضوع و کلمات کلیدی متن، باید یک عنوان مناسب برای آن نوشته شود. برای موضوعاتی که جنبه خبری و معرفی محصولات را دارند باید عنوان جذاب و متفاوت باشد. استفاده از کلمات و فعل های جذب کننده، استفاده از نام برند در عنوان می تواند موثر باشد. عنوان شما باید در عین حال ساده و در یک خط کوتاه جا بشود.
در سایت های خبری روزانه تعداد زیادی پست منتشر می شود برای اینه مخاطبان در نگاه اول به مطلب شما جذب بشوند سعی کنید عنوان منحصر به فرد بنویسید مثلا به ویژگی بارزی که محصول یا خدمات جدید شما به مشتریان ارائه می دهد اشاره کنید و یا تخفیفات خود را در آن نشان دهید.
زمانی که موضوع رپرتاژ شما آموزشی است کاملا مانند نوشتن یک مقاله سئو در سایت خود عمل کنید. با هدف قرار دادن کلمات کلیدی و استفاده از آن ها در عنوان، رپورتاژ خود را بهینه کنید.

نوشتن متن بدنه رپرتاژ

در نوشتن متن رپورتاژ چند بخش اهمیت زیادی دارند. این بخش ها شامل خلاصه متن، پاراگراف اول، بخش توضیح در باره برند و پاراگراف آخر می شود. در بخش خلاصه و پاراگراف اول سعی کنید به نکته های اصلی مطلب اشاره کنید و از لحاظ سئو نیز با کلمات کلیدی بهینه کنید. در یک بخش از رپورتاژ حتما باید درباره برند و شرکت خود توضیح دهید و برند خود را معرفی کنید. اطلاعات تماس و آدرس را هم می توانید در معرفی شرکت اضافه کنید. در پاراگراف آخر هم به جمع بندی و نتیجه گیری مطالب بپردازید. بخش معرفی برند هم می تواند در پاراگراف آخر همراه با نتیجه گیری قرار بگیرد.

قرار دادن عکس

متن رپورتاژ را بدون عکس منتشر نکنید. عکس های مرتبط با مطلب تان را در متن قرار دهید. حتما از عکس های اختصاصی استفاده کنید و نام برند یا لوگوی خود را روی عکس قرار دهید. بسیاری از افراد در نگاه اول عکس ها را می بینند و برجسته بودن لوگوی شما روی عکس کی تواند توجه آن را جلب کند.

بهینه سازی لینک ها در متن رپرتاژ

از مهم ترین اهدافی که رپورتاژ برای سئو دارد دادن لینک در متن رپورتاژ به وب سایت شماست. یکی از بهترین مدل های بک لینک، لینک دادن در متن رپورتاژ است چون در یک محتوای بهینه شده و با کیفیت و از یک سایت معتبر به سایت شما لینک داده می شود. سایت های منتشر کننده رپورتاژ معمولا اجازه قرار دادن ۳ تا ۵ لینک را در هر متن رپورتاژ به شما می دهند.

  • با توجه به موضوع و کلمات کلیدی که مشخص کردید. کلمات کلیدی هدف را به با انکر تکست به صفحه هدف از سایت خود لینک کنید.
  • نام برند خود را به صفحه اصلی لینک کنید.
  • به صفحات لندینگ و صفحات داخلی خود با انکرتکست لینک دهید.
  • url سایت خود را در پاراگراف آخر بیاورید.
  • اگر از یک منبع معتبر یا برند معتبر نام آوردید می توانید به آن ها هم لینک بدهید.

نکته: برای تاثیر گذاری بیشتر ریپورتاژ آگهی می توانید برای آن ها سوشیال سیگنال تهیه کنید.