روش های کسب درآمد از اینستاگرام

 

ما در این مقاله می خواهیم در مورد کسب درآمد از اینستاگرام صحبت کنیم. همانطور که می ‌دانید در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین شبکه ‌های اجتماعی در کشور ما اینستاگرام است. افراد بسیار زیادی در این شبکه اجتماعی فعالیت می کنند. این افراد، انواع قشرهای جامعه را تشکیل می دهند‌. همین موضوع سبب شده است که اینستاگرام تبدیل به یک بستری برای کسب درآمد شود. همه افراد یعنی کاربران معروف اینستاگرامی و خانم های خانه دار که برای کسب و کار خود هیچ سرمایه ای ندارند می توانند از طریق اینستاگرام به راحتی کسب درآمد کنند.

در حال حاضر بسیاری از کاربران که از موبایل استفاده می کنند برای رفع نیازهای خود معمولاً به وب سایت‌های اینترنتی روی نمی آورند. آنها دوست دارند که نیاز خود را در شبکه ‌های اجتماعی رفع کنند. البته این بدان معنا نیست که کاربرانی که بیشتر از موبایل استفاده می کنند اصلاً به سراغ وب‌سایت‌های اینترنتی نمی روند. بلکه منظور این است که این کاربران به علت محبوبیت شبکه‌های اجتماعی وقت خود را بیشتر در اینستاگرام و تلگرام صرف می کنند.

همانطور که گفته شد روش های پول در آوردن از اینستاگرام بسیار گسترده شده است. همچنین بسیاری از کاربران دوست دارند که از طریق اینستاگرام کسب درآمدی داشته باشند. ولی از روش ‌های انجام آن به خوبی مطلع نیستند. بعضی از کاربران این طور فکر می‌ کنند که برای بدست آوردن پول، فقط باید یک پیج را در اینستاگرام راه اندازی کنند که تعداد فالوورهای بسیار زیادی داشته باشد. چنین افرادی کمیت فالوور را به کیفیت آن ترجیح می دهند.

این کاربران بعد از راه‌اندازی پیج با فالوورهای بالا به فکر گرفتن تبلیغ می افتند. آنها از این طریق می‌خواهند کسب درآمد بالایی داشته باشند. البته به این نکته توجه کنید که این روش هم برای کسب درآمد از اینستا قابل قبول است. ولی در بسیاری از مواقع ممکن است شما نتیجه مطلوبی نمیگیرید. در ادامه شما را با انواع روش های درآمدزایی از اینستاگرام آشنا خواهیم کرد.

فروش مستقیم محصولات در اینستاگرام

فروش مستقیم محصولات و ارائه خدمات کسب و کار، یکی از روش‌هایی است که بسیاری از افراد از طریق آن به راحتی می‌توانند کسب درآمد از اینستا داشته باشند. کاربرانی که برای درآمدزایی از طریق اینستاگرام از این روش بهره می‌برند، محصولات و خدمات خود را به دیگران معرفی می کنند. این محصولات ممکن است دیجیتالی یا فیزیکی باشند. یا ممکن است شخصی بخواهد خدماتش را به دیگران ارائه دهد. مانند فروش انواع کیک خانگی یا تورهای لحظه آخری یا همه صفحه‌ هایی که در زمینه آرایشی و زیبایی فعالیت می کنند.

هم اکنون اگر در اینستاگرام مقداری فعالیت داشته باشید، می بینید که خیلی از پیج ها حالت بیزینسی به خود گرفته اند و در پی فروش محصولات خانگی خود هستند. هر آنچه را که تولید می کنید می توانید به راحتی و بدون هزینه به فروش برسانید. تصور کنید که می خواهید ترشی های خانگی خود را بفروشید. حتما باید مغازه ای اجاره کنید و مالیات و اجاره پرداخت کنید در صورتیکه با استفاده از اینستاگرام اصلا نیاز نیست این کار را انجام دهید. بدون هزینه به راحتی می توانید تولیدات خود را بفروشید.

فروشنده محصولات دیگران در اینستاگرام شوید

یکی دیگر از روش های کسب درامد از اینستاگرام که خیلی از کاربران انجام میدهند، در اینستاگرام اقدام به فروش محصولات دیگران می کنند. این افراد خودشان محصولی ندارند که بفروشند. لذا محصولات دیگران را می فروشند. این کار را به راحتی انجام میدهند. تا حدودی می توان بلاگرها را در این شاخه به حساب آورد. البته تفاوتی که بلاگرها با این ها دارند، این است که بلاگرها از سوی کسب و کارها انتخاب می شوند در صورتی که شما خودتان می توانید به راحتی انتخاب کنید که چه محصولی را بفروشید. بلاگر تصمیم مستقل ندارد.

بلاگرها زیرمجموعه ای از میکروانفلوئنسرها به شمار می آیند.

با یک مثال این مورد را توضیح میدهم. همچنین تفاوت آن را با بلاگرها مشخص می کنم. فرض کنیم که شما دارای یک پیج هستید و شروع به فروش محصولات شرکت لوازم خانگی می کنید. در این حالت شما از سوی لوازم خانگی پاناسونیک، دوو، الجی، سامسونگ و … قراردادی نبسته اید بلکه به صورت خودمختار اقدام به فروش محصولات می کنید. در ادامه بلاگرها را که توضیح دادیم تفاوت آنها مشخص می شود.

گرفتن تبلیغات اینستاگرام

یکی دیگر از روش های کسب درامد از اینستا گرفتن تبلیغات است. زمانی که شما پیجی با تعداد فالوور بالا دارید، می توانید تبلیغات بگیرید. اکثر پیج های بازیگران از این قابلیت استفاده می کنند. در واقع شما به آنها هزینه ای می دهید و آنها نیز پیج شما یا محصول شما را تبلیغ می کنند. در مورد تعرفه های تبلیغات در مقاله ای جداگانه به تفصیل صحبت خواهم کرد.

اگر دنبال یک کار بی دردسر می گردید، این کار بهترین است. شما می توانید همین امروز پیجی بزنید. کلیپ هایی از سایر پیج ها را بردارید ودر پیج خود منتشر کنید. بعد از مدتی تعداد فالوورهای شما افزایش پیدا می کند و خیلی از کاربران به شما تقاضای تبلیغات می دهند. در مقاله های دیگر کارهایی را که باید به صورت تخصصی برای پیج های تبلیغاتی انجام دهید خواهم گفت.

افزایش فالوور اینستاگرام

یکی دیگر از کارهایی که می توانید در اینستاگرام انجام دهید و از آن کسب درآمد کنید، جذب فالوور برای دیگران است. شما می توانید برای پیج های دیگران فالوور بگیرید. می پرسید چگونه؟؟؟ با استفاده از برنامه های فالوورگیر. این برنامه ها به صورت رایگان در دسترس هستند اما محدودیت هایی دارند که کار را برای کاربران عادی مقداری سخت می کند. اما اگر فردی بخواهد می تواند به راحتی از این قابلیت کسب درآمد میلیونی داشته باشد. هم اکنون بازار این فعالیت بسیار داغ است.

این فالوورها عموما فیک هستند. همه ی ما میدانیم که فالوور واقعی به مراتب گران تر از فالوور فیک است. با این حال سودهی فالوور واقعی هم بیشتر از فالوور فیک است. البته یافتن فالوور واقعی بسیار سخت است. تا حدی که دوستانی که در این مسیر فعالیت کرده اند معتفدند که فالوور واقعی امکان خرید و فروش ندارد. من پیشنهاد می کنم که بر روی فالوور فیک سرمایه گذاری کنید.

فروش پیج اینستاگرام

یکی دیگر از راه های کسب درآمد از اینستا فروش پیج اینستاگرام است. خیلی از کاربران روزانه چندین پیج را می فروشند. هم اکنون فروش پیج درامد بالایی دارد. شما حتی می توانید با مجموعه هایی که در این زمینه فعالیت می کنند همکاری کنید. برای یک ماه برنامه ریزی کنید و ده تا پیج را مدیریت کنید. پیج ها را به حداقل ۱۰ هزار فالوور برسانید و آن ها را با قیمتی بیش از ۱ میلیون به فروش برسانید. هر چقدر که تعداد فالوورها واقعی تر باشد، مسلما برای شما بهتر است و قیمت پیج بالاتر خواهد رفت.

یکی از راحت ترین کارها که می توانید انجام دهید این است که پیج های ۱۰ کایی را خریداری کنید و بعد از مدتی آن ها را ۲۰ کا کنید و دوباره بفروشید. این کار درامد بالایی دارد و دردسر کمتری دارد. البته دقت داشته باشید که خب امینت کمتری هم دارد. چرا که فردی که پیج را ساخته تا مدت کوتاهی پس از تحویل پیج می تواند پیج را دوباره تصاحب کند. پس به شدت مراقب این حیله ها باشید.

استخدام ادمین اینستاگرام

هم اکنون خیلی از پیج های بیزینسی در تلاش اند تا ادمینی برای پیج خود انتخاب کنند. کاربران زیادی در اینستاگرام وجود دارند که حتی در هفته یک روز هم برای اینستاگرام خودشان وقت صرف نمیکنند چه برسد به اینکه از قابلیت های جدید اینستا برای فروش محصولات خودشان استفاده کنند. از این رو داشتن یک ادمین اینستاگرام برای مدیریت پیج های بیزینسی اینستاگرام واجب و سود آوری بیشتری خواهد داشت. شاید برای شما هم جالب باشد بدانید که در حال حاضر استخدام ادمین خیلی درامد زاست.

یکی از قدرتمندترین ویژگی های این کار این است که می توانید به صورت همزمان ادمین چندین پیج اینستاگرامی شوید. مثلا می توانید ادمین یک پیج پوشاک، لوازم آرایشی و همزمان یک پیج خوراکی شوید. با این کار به راحتی می توانید درامد ماهیانه میلیونی داشته باشید. از دیگر وظایف ادمین، ارتباط با مشتریان شما در دایرکت و حتی به صورت تلفنی میباشد. همچنین فعال کردن و مدیریت ربات افزایش بازدید بر روی پیج شما و تبلیغات گسترده در پیج های پر بازدید خواهد بود.

تولید محتوا برای پیج های اینستاگرام

برای دیگران تولید محتوا کنید. می پرسید چه فرقی بین تولید محتوا و استخدام ادمین وجود دارد. شما زمانی که ادمینی یک پیج را بر عهده می گیرید، تمام کارهای آن پیج اعم از بخش کامنت ها و دایرکت ها را نیز بر عهده گرفته اید در صورتی که شما زمانی که تولید محتوای اینستاگرام را بر عهده گرفته اید، تنها کپشن، ویدیو و تصویر تولید می کنید.

شما حتی می توانید این تولید محتوا را برای پیج های خودتان انجام دهید و در نهایت آنها را به فروش برسانید. من پیشنهاد می کنم که در ابتدا هر دو نوع کار را شروع کنید و در ادامه ببینید که کدام یکی از آن ها برای شما سوداوری بیشتری داشت و در نهایت آن را انتخاب کنید. اگر شما محتوای مختص کسب و کارتان را به درستی انجام دهید می تواند یک تعاملی بین شما و مشتری برقرار کند که او به بیزینس شما وفادار بماند. چرخه بازایابی در اینستاگرام در محور برنامه ریزی، تولید محتوا، بهینه سازی، توزیع و پخش محتوا و آنلایز می چرخد.

نتیجه گیری

کسب درآمد از اینستا اصلاً کار راحتی نیست و باید وقت زیادی را برای آن صرف کنید. همچنین برای موفقیت در چنین شبکه اجتماعی حتماً باید خلاقیت به خرج دهید و حوصله کافی داشته باشید. به کسب و کارتان ارزش بدهید. در این مقاله یک سری از روش های گفته شده برای کسب درامد از اینستا را برای شما بیان کردیم.