تغییر جایگاه کلمات کلیدی در نتیجه جستجوی گوگل

آی کیونت: گاهی اوقات تغییراتی در جایگاه رتبه ها در نتایج جستجوی گوگل به وجود می آید. برای مثال یک سایت در یک کلمه کلیدی رتبه خاصی کسب کرده  و در صفحه اول قرار گرفته است اما بعد مدتی همان کلمه کلیدی را وقتی جستجو  کنیم، متوجه می شویم که جایگاه رتبه سایت از صفحه اول گوگل به صفحه دهم منتقل شده است. در این مقاله از طراحی سایت قصد داریم در مورد این نکته بپردازیم. 

علت اصلی این اتفاق سرور آزمایشی جعبه شنی گوگل است چرا که گوگل از سال ۲۰۱۱ به بعد هر سال الگوریتمی جدیدی را که موجب نتایج بهتری شده است را ارائه می دهد. گوگل الگوریتم جدید پس از سنجیدن نتایج کاربران انتشار می دهد البته این موضوع شامل همه تغییرات نمی شود و فقط برخی از تغییرات اساسی را در بر می گیرد. به همین خاطر نتایج در یک کلمه خاص تغییرات چشم گیری خواهد داشت.

این جابجایی های جایگاه رتبه گوگل نشان می دهد که تغییرات جدید در حال سنجیده شدن هستند و به زودی گوگل الگوریتم جدیدی ارائه می دهد. مراحلی که قبل از ارائه الگوریتم جدید باید طی شود عبارتند از:

  • پیشنهاد ایده نو توسط کارشناسان

  • اعمال تغییر الگوریتم برای کاربرانی که به صورت تصادفی انتخاب شده بر معیار بعضی از کلمات کلیدی

  • قیاس نتایج جستجو الگوریتم فعلی با الگوریتم جدید

  • رای گیری از کارشناسان درباره ی کارایی الگوریتم جدید

  • در صورت رای اوردن الگوریتم جدید آن را انتشار می دهند

با توجه به مراحل بالا حتما متوجه شده اید که در حال سیر کردن کدام مرحله هستیم. فراموش نکنید که این تغییرات برای همه کلمات کلیدی نمی باشد و تنها برخی از واژه های کلیدی خاص را در بر می گیرد .